Ana Sayfa Haberler Peker’den AKP’li Kurtuluş’un öldürülmesi ile ilgili iddia: “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler”

Peker’den AKP’li Kurtuluş’un öldürülmesi ile ilgili iddia: “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler”

0
Peker’den AKP’li Kurtuluş’un öldürülmesi ile ilgili iddia: “Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada üst makamlardaki yetkililerin korunabilmesi adına 15 Temmuz’dan sonra itirafçı olduğu iddia edilen AKP İzmir İl İkinci Başkanı Ahmet Kurtuluş’un öldürüldüğünü iddia etti.

Gazeteci Barış Pehlivan’ın Ahmet Kurtuluş hakkında yazdığı bir yazının ardından açıklama yapma gereği duyduğunu belirten Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu döneminde resmi polis kıyafetli eski bir askerin Kurtuluş’un evine giderek Kurtuluş’u öldürdüğünü belirtti.

“Susurluk benzeri”

İzmir ‘FETÖ Borsası’ dosyasında, itirafçı olduğu belirtilen eski AKP İzmir İl İkinci Başkanı Ahmet Kurtuluş, evine polis kılığında giren Yener Toya tarafından öldürülmüştü. Ahmet Kurtuluş’un avukatı Özgür Senger, “Bu olay Susurluk Çetesi olayına bire bir benziyor. Cinayet soruşturmasıyla ilgili süreç soğutulmaya çalışılıyor, aktif ve etkin soruşturma yürütülmüyor” demişti.

Peker Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda, “Sayın Barış Pehlivan, eski İzmir Ak Parti il ikinci başkanı rahmetli kardeşim Ahmet Kurtuluş ile ilgili yazınızı okudum. Bu konuyla ilgili özel bir video yapmayı düşünüyordum, ancak siz gündeme getirince önümüzdeki günlerde seri tweetler halinde bu olaya mutlaka değineceğim. Rahmetli Ahmet Kurtuluş iyi bir insandı. FETÖ borsası işinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldı ve alınan paralardan ona hiç pay verilmedi. Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak. Barış bey en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler. Türkiye’nin belki de en büyük ifşaatlarını yapan bir kişiyi, mahkeme itirafçı olarak serbest bıraktığı halde Ahmet kardeşime hiçbir polis koruması verilmedi. Ayrıca da resmi polis kıyafeti giyen, ordudan ayrılma bir kişi tarafından çocuğunun yanında öldürüldü ve tüm bunlar Süslü Sülü’nün İçişleri Bakanlığı döneminde oldu” ifadesini kullandı.

“Açıklamalar toplum psikolojisini bozacak”

Peker açıklamasına “Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapacağım açıklamalar toplumun psikolojisini çok bozacak. Artık hiçbir vatandaşımız kendini güvende hissetmeyecek. Sizin bu haberiniz yapacağım açıklamayı erkene aldı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here