Haberler Manşet

Pervin Buldan: AKP ile masaya oturacak tek bir Kürt yoktur

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Urfa’da partililerle bir araya geldi. HDP Karaköprü İlçe Başkanlığı binası balkonundan partililere seslenen Buldan, elektrik kesintileri ile tarımın yitirildiğini belirtti.

Buldan, “AKP’nin Kürtlere yönelik zulüm ve baskısının ortada olduğunu” kaydederek, “Bu ülkeyi öyle bir zorbalıkla yönetiyor ki seçimlerde bir kez daha iktidara gelmeyi hedefliyorlar. Artık Türkiye halklarının ve Kürtlerin AKP’nin yalanlarına karnının tok olduğunu bir kez daha göstermenin zamanı gelmiştir. AKP’nin zulmü karşısında, cezaevinde olan milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızın, her gün operasyonlarla yöneticilerimizin tutuklanması, hakkımızda açılan davaların, fezlekelerin, bu ülkede yapılan bütün hukuksuzlukların karşısında AKP ile masaya oturacak tek bir Kürt yoktur” diye konuştu.

“Kürtlerin iradesini gasp etmeni unutulmayacak”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anketlerde iyi durumda olmadığı için Diyarbakır’da Kürtlere göz kırptığını belirten Buldan, “Sizin Diyarbakır’a, Hakkari’ye, Van’a gitmeniz, halkı barış mücadelesinde, özgürlük, demokrasi mücadelesinden aynı zamanda sizin bize uygulamış olduğu haksızlıkların unutulmasına vesile olmayacaktır. Kürtler ölene kadar bize yaptıklarınızı, Demirtaş’ları, Yüksekdağ’ları cezaevinde tutmanızı, Kürtlerin iradesini gasp etmenizi asla unutmayacaktır” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir