Haberler İnsan Hakları Manşet

SON DAKİKA | HDP İzmir İl binasına yapılan silahlı saldırıda bir partili öldürüldü. HDP: “Provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır”

Bugün sabah saatlerinde Konak’ta bulunan HDP İzmir İl binası silahlı bir kişinin saldırısına uğradı. HDP parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden 35-40 yaşlarındaki silahlı saldırgan, çevreye ateş açtıktan sonra binayı ateşe verdi. Uzun süre saldırgana müdahale edilmediği belirtilen saldırganın, Deniz Poyraz’ı öldürdükten sonra gözaltına alındığı açıklandı.

HDP: “Provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır”

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan HDP, saldırının Kobanî davasında yapılan provokasyonun ardından gelmesine dikkat çekilerek olayın azmettiricisinin HDP’yi hedef haline getiren iktidar olduğu belirtildi. HDP tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.

Saldırının duyulması üzerine kitlemiz Konak İlçe binamız önünde toplanmaya başlandı

Dün Sincan’da görülen Kobanî Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.”

İzmir Valiliği’nden açıklama

 
İzmir Valiliği’nden gerçekleşen saldırı ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “İlimizde bugün saat 11.05 sularında 32 iş yerinin bulunduğu bir iş hanının 2. katındaki HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G. isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup, olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır” denildi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir