Haberler

TELGRAF yazarı Koray Türkay ağır işkenceye uğradı

İstanbul’da 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde emek, barış ve demokrasi güçlerinin çağrısıyla bir araya gelen kitleye polis müdahale etti. Gözaltına alınanlar ertesi gün serbest bırakıldı.

İstanbul Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Kadıköy Rıhtım’da basın açıklaması düzenlemek için bir araya geldi.

Açıklama başlamadan hemen önce Karaköy-Eminönü İskelesi’nde aralarında barış annelerinin de olduğu bir grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan 100 kişi ertesi gün serbest bırakıldı.

Polisin engelleme çabalarına rağmen kitlenin Rıhtım’da bir araya geldi. “Savaşa ve sömürüye karşı eşitlik ve barış istiyoruz” pankartı açan İstanbul Emek ve Demokrasi Güçleri, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Biji Berxadene zindana”, “Savaşa hayır barış hemen şimdi” sloganları attı.

Emek ve Demokrasi Güçleri açıklama yapıp dağılmak için gözaltına alınanların serbest bırakılmasını talep etti. Gözaltına alınanlar gece boyunca bırakılmadı.

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu’na muhalefetten gözaltına alınan 100 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Çekmeköy Alemdağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltına alınanlar buradaki ifadelerinin ardından sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

TELGRAF yazarı Koray Türkay ağır bir işkenceye uğradı. Kaburgaları kırılan Türkay ifade işleminden sonra hastaneye sevk edildi. Barış talebini dile getirdiği için yazarımıza işkence uygulayan failler hakkında suç duyurusunda bulunnacağız. Yazarımıza geçmiş olsun dileklerimiz iletiyoruz.Barış mücadele ile kazanılacak!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir