Ekoloji Muhalefet

ODTÜ’lüler Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde: “Rant yolu iptal edilsin”

ODTÜ arazisindeki ağaçların katledilmesine yol açan rant yolu projesinin durdurulması için ODTÜ’lüler Ankara Büyükşehir Belediyesi binası önünde halkı bilgilendirme standı açtı.

Melih Gökçek döneminde başlanan ve ODTÜ arazisindeki ağaçların katledilmesine yol açan Bilkent-İncek Bulvarı Çevre Yolu Bağlantısı” Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından devam ettiriliyor.

ODTÜ öğrencileri, akademisyenler, meslek odaları ve yaşam savunucuları yol projesinin ODTÜ arazisini talan etmesine karşı mücadelesini sürdürüyor. Projenin durdurulması için uzun süredir ABB’ye çağrıda bulunan ODTÜ öğrencileri, ABB binası önünde “ODTÜ ormanları parçalanmasın” yazılı bilgilendirme standı açtı.

Rant yolu projesi iptal edilmeden mücadeleden vazgeçmeyeceklerini bildiren ODTÜ’lüler, halkı doğru bilgileri vermek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Yeşil Sol Parti Ankara İl Örgütü Cağtı yaptı.

“Bilkent-İncek Bulvarı Çevre Yolu Bağlantı Projesi”ne dair ODTÜ’lü öğrenci arkadaşlarımız Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde açılan stantda, Yeşil Sol Parti Ankara İl Örgütü olarak öğrenci arkadaşlarımız ile dayanışma içerisindeyiz. Ankara İl Örgütü adına Aykut arkadaşımız ODTÜ’lü arkadaşlar ile birlikte süreci yakından takip ediyor. Bugün bizlerde Büyükşehir Belediyesi önünde duruma dikkat çekmek için stantta konuya dair bilgilendirme yapacağız.Dostlarımızı sürece destek olmaya birlikte olmaya davet ediyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir