Haberler

THY yönetim kurulu başkanı İlker Aycı THY’den 200 bin uçurmuş

Türk Hava Yolları (THY) çalışanları pandemi nedeniyle maddi zorluklar çekerken, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın ise yakın arkadaşına yerel bir haber sitesi üzerinden ayda 200 bin TL kazandırdığı iddia edildi.

Airport Haber sitesinin aktardığı habere göre, 2020 yılında 5.6 milyar TL zarar açıklayan, personelinin geliri önemli ölçüde düşen THY’nin çok sayıda soru işaretine yol açan yeni bir gider kalemi ortaya çıktı.

İnternet sitesi için 200 bin TL

“İlker Aycı’nın kankası THY’den milyonlar götürüyor!” başlıklı haberde, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatı üzerine, yenigiresun.net isimli bir internet sitesine ‘içerik bedeli’ adı altında aylık 200 bin TL ödeme yapıldığı kaydedildi.

Airport Haber, ödemeye ilişkin faturayı da paylaştı. Faturada, KDV tutarı ve KDV tevkifatı ile birlikte ödenecek tutarın ayda 225 bin TL’yi bulduğu görülüyor.

THY’nin yılda 2 milyon 400 TL ödeme yaptığı öne sürülen internet haber portalının sahibi ve eski Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ’ın, İlker Aycı’nın üniversiteden arkadaşı olduğu iddia edildi.

Haberdeki bir diğer iddiaya göre, THY Spor Kulübü Başkanlığı da Mustafa Temel Bozbağ’a teslim edilirken bu görev karşılığında 40-50 bin TL aralığında bir maaş ödemesi yapılıyor.

yenigiresun.net sitesinde, İlker Aycı’ya yönelik övgülerin yer aldığı haberler de dikkat çekti. Sitenin sık sık Aycı’nın ‘kırdığı rekorlara’ ilişkin haber girdiği görüldü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir