Haberler

TÜGVA belgelerine yenileri eklendi: İşte TÜGVA’da yöneticilik yapıp şu an kamu kurumlarında çalışmaya devam eden isimler…

TÜGVA’nın “paralel yapılanması”nı ortaya çıkaran belgelere yenileri eklendi. Bu belgelerde 2016’da TÜGVA yöneticisi olan kişilerin birçoğunun devlet kurumlarına atandığı görüldü. Gazeteci Metin Cihan tarafından ortaya çıkarılan belgelerle AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) çeşitli kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tutulduğu gün yüzüne çıkmıştı.

Yeni belgelerde de kadrolaşma var

İleri’nin haberine göre; “paralel yapılanma” niteliğinde olan kadrolaşmaya dair yeni belgeler ortaya çıktı. Bu belgelerde TÜGVA’da 2016 yılında üst düzey yöneticilik yapan kişilerin kamu kurumlarında görev yaptıkları görüldü.

İsim isim yapılan araştırmalar sonucunda TÜGVA’da görev yapan şu kişilerin halen kamu kurumlarında çalıştığı tespit edildi:

– TÜGVA Bölge Koordinatörü Zafer Karamağara: Gümrük Bakanlığı’nda çalışıyor.

– TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edip Özyılmaz: Yalova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı İl Müdürü olarak atandı.

– TÜGVA Yöneticisi Fatih Bayraktar: Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Müdürü olarak atandı.

– TÜGVA Adana İl Temsilcisi Ahmet Abdullah Sezen: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Eğitim Yayın Daire başkanlığına atandı.

– TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır: Türkiye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPİAŞ) Genel Müdür Danışmanı olarak atandı.

– TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Emrah Özgül: Diyanet Vakfı Uzmanlığı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir