Ana Sayfa İnsan Hakları VİDEO| İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi: “Yok saymakla yok olmayacağımızı biliyorlar, var oluşlarımızdan korkuyorlar”

VİDEO| İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi: “Yok saymakla yok olmayacağımızı biliyorlar, var oluşlarımızdan korkuyorlar”

0
VİDEO| İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi: “Yok saymakla yok olmayacağımızı biliyorlar, var oluşlarımızdan korkuyorlar”

Cumartesi günü Taksim’de LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne polis müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, polis İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm giriş çıkışları kapatarak, caddeyi boşalttı. Ara sokaklarda süren yürüyüşün ardından, Cihangir’de açıklama yapan grup, “Hiçbirimiz, haklarımızdan, varoluşumuzdan ve özgürlüğümüzden vazgeçmiyoruz” dedi.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi: “Yok saymakla yok olmayacağımızı biliyorlar, var oluşlarımızdan korkuyorlar. Ama bundan daha fazlası var! Biz sandıklarından daha ibne, daha ahlaksız, daha zırıl, daha örgütlüyüz. Sokakta direnmeye devam ediyoruz. Bugün burada olan, sokakları ve birbirini çok özleyen tüm lubunyaların; zorbalığa maruz kalan, kendini yalnız hisseden herkesin; yerlerinden edilenlerin devlet şiddetine maruz bırakılanların, tüm lubunyaların Onur Haftası kutlu olsun.”

1 TEMMUZ İÇİN YENİ BİR ÇAĞRI

Onur Haftası Komitesi’nin açıklamasında, yeni bir eylem için çağrı yapılarak, “İyi ki varız ve çok kalabalığız. Sadece bu sokağı değil tüm Taksim’i, İstanbul’u ve tüm kentleri, kırsalı da istiyoruz. İyi ki varsın lubunya! Onur ayın kutlu olsun! 1 Temmuz günü Tünel’de, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmak için yine Taksim’de, bizim sokaklarımızda görüşürüz lubunya” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here