Haberler Manşet

1 Eylül Dünya Barış Günü eylemi Ankara Gar Meydanın’ da yapılacak

ANKARA– Valiliğin istedikleri saate izin vermemesi üzerine Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, yarın Anıtpark’ta yapacakları 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingini Ankara Gar Meydanı’na taşıyarak basın açıklaması yapma kararı aldı.

Ankara Valiliği, Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri’nin yarın Anıtpark’ta saat 17.00’da gerçekleştirecekleri 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingi için belirledikleri saati kabul etmedi. Valilik mitingin saat 15.00’da yapılması yönündeki kararına yapılan itirazı mitinge saatler kala reddetti.

ANKARA GAR MEYDANI’NA ÇAĞRI

Valilik tarafından mitingin, günün en sıcak ve mesai saati olan 15.00’a çekilerek fiili olarak engellenmek istendiğini belirten Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, yarın Ankara Gar Meydanı’nda bir araya gelme kararı aldı. Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yapılan duyuruda, “1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Ankara Gar Meydanı’nda Barış Anıtı önünde basın açıklaması yapmak için 18.30’da buluşuyoruz. Barış için mücadele etmekten vazgeçmiyoruz” denildi.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri, “Savaşa karşı barış, ırkçılığa karşı eşitlik” sloganıyla herkesi saat 18.30’da Gar Meydanı’na çağırdı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir