Haberler

13 tutuklunun 2 yıldır hastane sevkleri yapılmıyor!

Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde kalan Vedat Gültekin, ailesiyle yaptığı haftalık görüşmesinde, yaşanan hak ihlallerini aktardı. Gültekin ailesine, hapishanede kalan 13 tutuklunun 2 yıldır yapılan tüm girişimler ve görüşmelere rağmen hastane sevklerinin yapılmadığını aktardı.

MA’nın haberine göre; PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde ağırlaştırılmış tecride karşı başlatılan açlık grevine ilişkin Düzce T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan 13 tutuklu olarak da açlık grevini eylemini sürdürdüklerini belirten Gültekin, eylemlerini yaşanan tüm sorun ve zorluklara rağmen sürdüreceklerini belirtti.

“13 tutuklu olarak 2 yıldır keyfi bir şekilde hastaneye sevklerimiz yapılmıyor”

Gültekin, “Cezaevinde kalan 13 tutuklu olarak 2 yıldır keyfi bir şekilde hastaneye sevklerimiz yapılmıyor. Adli tutuklular hastaneye götürülürken, siyasi tutuklular hastaneye götürülmüyor. Defalarca dilekçe verdik ancak cezaevi idaresi dilekçelerimize cevap bile vermiyor. Bende hastayım aynı şekilde tüm başvurularıma rağmen hastaneye götürülmedim. Tedavi edilmediğim için durumum daha da kötüleşti. Tedavi hakkımızın engelleme uygulamasına son verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir