Haberler

Türk Telekom, HDP’nin İzmir’deki “Demokrasi için bir nefes” mitingine çağrı mesajını “faşizm ” kelimesi geçtiği için engelledi!

Türk Telekom, İzmir’de yapılacak “Demokrasi için bir nefes” mitingine ilişkin HDP’nin üyelerine gönderdiği mesajı, “faşizm” kelimesi geçtiği için engelledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; GSM operatörü Türk Telekom, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yarın “Demokrasi için bir nefes” sloganıyla düzenleyeceği mitingin çağrı mesajını abonelere iletmedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü’nün mitinge çağrı amacıyla 16 bin üyeye ulaştırılması amacıyla anlaşmalı olduğu Türk Telekom şirketi üzerinden kısa bir mesaj gönderdi.

HDP’nin gönderdiği, “Perşembe günü Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak mitinge tüm halkımız davetlidir. Denizler kazanacak, faşizm kaybedecek” mesajı GSM operatörü tarafından abonelere iletilmedi. Türk Telekom yetkilileri, HDP’li yetkililere “faşizm” kelimesi nedeniyle mesajın iletilmediğini ve değiştirilmesi durumunda abonelere gönderileceğini bildirdi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir