Ana Sayfa Manşet 25 KASIM| Kadın Cinayetleri politiktir

25 KASIM| Kadın Cinayetleri politiktir

0
25 KASIM| Kadın Cinayetleri politiktir

ETELGRAF HABER-

Türkiye tarihinde daha önce görülmemiş bir dönem yaşıyoruz. Parlamenter sistemin etkisizleştirildiği, demokratik yaşam ve laikliğin önemli sigortalarından olan İstanbul Sözleşmesinin ortadan kaldırıldığı, “başkanlık rejimi” adı altında tek adam diktatörlüğünün kurulduğu, üstelik bunun Ortadoğu’da ve içeride savaş yoluyla sağlanmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz. Toplumda başta yaşam hakkı ihlalleri genel olarak şiddet daha önce görülmemiş boyutta artması kadınlar üzerinde doğrudan etkiler yaratıyor.

Kadın Cinayetlerini, Cinsel Şiddeti, Çocukların Cinsel İstismarını Durdurmak, Emekçi Kadınların, Genç Kadınların, Çocukların Hakkını Sormak İçin Aklımızı ve gücümüzü daha etkin kullanmak için görevlerimizin farkındayız. Etelgraf olarak Kadın Cinayetlerinin politik olduğunu haykırmaya devam edeceğiz.

“Kadın cinayetlerinin” toplumsal bir sorun olduğu gerçeğini ortada , tüm siyasi görüşlerin ve toplumun sahiplenmesini Çok önemli. Kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizi sürdürmekle birlikte artık kadınların ve çocukların canını yakan yeni sorunlar gündemde ve toplum şimdiye kadar ki mücadelemize güvenerek bu sorunlara sahip çıkılmasını bizden bekliyor.

ETELGRAF Olarak sosyal medyada yankı bulan fotoğraf ve kadınların paylaşımlarını derledik

Seri cinayet, en az üç kişinin, çeşitli yerlerde, aralarında duygusal soğuma süreci girecek şekilde çeşitli zamanlarda öldürülmesidir. Az gelişmiş ülkelerin seri katilli de sokak ortasında “Can Sıkıntısından” Kadın öldürür.

Füsun Uzunoğlu

Yine gülüşlerimiz , heveslerimiz, umutlarımız kursağımızda kaldı. fiziksel olarak güçsüz olduğumuzdan değil, Erkek devletin cezasızlığından katledildi birimiz daha. Artık yeter! Êdî Bese !

Son 20 senedir nefretten, kan ve ölümden beslenen politik iklim kendi elleriyle sistematik olarak “milli ve yerli erkek katiller” yetiştiriyor. Azmettiren de, katil de, sistem de belli. İğrenç bir toplumsal çöküş ve peşi sıra infial hali. Hepsine tanığız, içimiz yanarak.

Bicakla metroya girip rahatca tehditler savuran potansiyel katilin ifadesi alinip topluma geri salinacak ve tekrar ayni seyleri yasayacagiz. Biktim artik bu ülkede yasananlardan. Bize verdiginiz deger ve sagladiginiz refah seviyesi icin tesekkürler

Öldük ,öldürüldük Ölüyoruz , Biz ölmekten yorulduk Siz öldürmekten bıkmadınız.. Bugun de ÖLDÜRÜLDÜK

Kadına yönelik şiddet politiktir. Bunun aksini iddia edenlere kadınların katillerine uygulanan cezasızlık politikalarına bakınız.

Ahlak deyince ; kadından konuşmaya başlayan herkes AHLAKSIZDIR

Füsun Uzunoğlu
Çift ünlem işareti

Ülkemde Kadın=ÖLÜM demektir

Çift ünlem işareti

ne yazık.

Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü .Haklarımızdan vazgeçmiyoruz ! Hiç birşey şiddet , tecavüz, cinayet için bir neden olamaz. #KadınCinayetleriPolitiktir

Füsun Uzunoğlu

Burada daha ne kadar öleceğim? Yeryüzüyle gökyüzünün aracısı olarak bulutu haraca kestiğiniz yerde?

O kadar psikolojim bozuldu ki ülkede ki sokaktaki herkes potansiyel katil,tacizci,sapık gibi geliyor gözüme.Biri arkamdan gelse durup geçmesini bekliyorum, yanıma çok yaklaşsa çantama sarılıyorum,gece sokağa çıkmıyorum. Çünkü koruyacak kanun,yasa yok.. #KadınCinayetleriPolitiktir

Füsun Uzunoğlu

Geçici değil ana gündem konumuz bu, hergün hatırlamalı, tekrar tekrar paylaşmalıyız. #KadınCinayetleriPolitiktir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here