Haberler

Acun Ilıcalı araştırma görevlilerini ücretsiz izne çıkaran Nişantaşı Üniversitesi’nde akademi kuruyor

Sermayenin üniversiteler ile dansı devam ediyor. Son olarak kendisine ait bir dijital yayın platformu kuran Acun Ilıcalı bu kez de Nişantaşı Üniversitesi ile birlikte Acunmedya Akademi’nin başlayacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabından duyuru yapan Acun Ilıcalı, Acunmedya Akademi’nin 7 Haziran’da Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü’nde eğitime başlayacağını duyurdu.

Akademik personele bütçe yok; Acun’a var

Acun Ilıcalı ile birlikte yapılacak proje öncesinde Nişantaşı Üniversitesi, ücretsiz izin ve mobbing ile de gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında angarya işi kabul etmeyen araştırma görevlileri ücretsiz izne çıkarılırken, ilk etapta ücretsiz izne çıkarılan 16 araştırma görevlisinin ardından da birçok araştırma görevlisi 17 Mayıs’a kadar ücretsiz izne çıkarılmıştı. Süreci deneyimleyen bir araştırma görevlisi ise şöyle konuşmuştu:

10 aydır 1 kere tam maaş aldım, onun dışında yarım maaşla geçindim. Şimdi de ücretsiz izindeydim. Daha doğrusu bütün araştırma görevlileri ücretsiz izinde. Bazılarımız WhatsApp yoluyla, bazılarımız da maille ücretsiz izne çıkarıldığımızı öğrendik. Bu süreçin ne kadar ilerleyeceğini bilmiyoruz. 9 aydır bu süreçin içindeyiz. İhtiyaçlarımızı karşılarken çok zorlanıyoruz.

“Ayrıcalıklı dünyaya adım atın” 

Acun Ilıcalı, araştırma görevlilerine maaş ödemesi dahi yapmayan Nişantaşı Üniversitesi ile yaptığı işbirliğini ise şöyle duyurdu:

“Eğitimler, her yönüyle ve en ince ayrıntılarıyla, uygulamalı olarak sunuluyor. ‘Hayalim İşim Olsun’ diyenler, şimdi hemen AcunmedyaAkademi.com’a girip başvurarak geleceklerine yön verme ve ayrıcalıklı bir dünyaya adım atma imkanını yakalayabilirler.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir