Haberler

Ayasofya’da Mustafa Kemal’e lanet okuyan imam, Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı çıktı

Ayasofya’da “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında hafızlık elde eden 136 öğrenci için düzenlenen “icazet töreni” sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’e Ayasofya’yı müzeye dönüştürmesi nedeniyle “zalim ve kafir” diyerek lanet okuyan imamla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camisi eski imamı Mustafa Demirkan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi Rize Güneysulu ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç’ın kayınpederi. Demirkan, geçen şubatta hayatını kaybeden dünürü Emin Saraç’ın cenaze namazını kıldırmıştı.

“Arkadaşlıklarını bilmeyen yoktur”

Saymaz’a konuşan AKP’li bir yetkili, Erdoğan ile Demirkan’ın yakın arkadaş olduğunu vurgulayarak, “Arkadaşlıklarını bilmeyen yoktur. Çocukluktan beri dostturlar. Saraç ve Demirkan, Rize’ye gittikleri zaman Erdoğan’ın evinde kalırdı. Erdoğan, il başkanıyken Demirkan’ın camisine gider, sohbet ederlerdi” dedi.

Demirkan’ın Diyanet İşleri Başkanlığı atamalarında etkili olduğunu iddia eden yetkili, “Diyanet’te iş yapmak isteyenlerin referansıdır” diye konuştu.

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel de Demirkan’ın Erdoğan’ın hemşehrisi olduğunu belirterek, “26 Nisan 2014’teki düğününe Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte katılmış” bilgisini paylaştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir