Muhalefet

Beşiktaş’ta Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali

Ǝtelgraf Haber:

Beşiktaş Belediyesi, kitapseverler ve sanatseverleri bir araya getiren anlamlı bir festivale daha ev sahipliği yapıyor.  Beşiktaş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali, Barbaros Meydanı’nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da komşularını festivale davet etti.

Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçen yayınevlerine maddi ve manevi olarak destek sunmak isteyen Beşiktaş Belediyesi, komşularını kitapçılarla buluşturmaya devam ediyor.  Barbaros Meydanı’nda kapılarını ziyaretçilere açan Beşiktaş Belediyesi Edebiyat Kitap ve Plak Festivali’nde, 29 yayınevi ve 8 sahaf(plakçı) yer alıyor. 

Festivalde bulunan, “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Objeler ve Fotoğraf Sergisi” vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalardan oluşan yüzlerce gerçek objeyi görme fırsatı sunan sergi, meraklılarını bir daha unutamayacakları tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor.

“BÜTÜN BELEDİYELERİN İLHAM ALMASI GEREKEN BİR ETKİNLİK”

Festivalde en büyük ilgiyi kitaplar görüyor. Yolu Barbaros Meydanı’na düşen vatandaşlar stantları ziyaret ederek, kitap satın alıyor.

Yayınevi çalışanı Aslı Sancak bütün belediyelerin bu tür etkinlikler yapması gerektiği belirterek şunları söyledi:

“Böyle bir fuarda bulunduğum için gerçekten çok mutluyum çünkü pandemiden dolayı bu tarz etkinlikleri çok özledik. Şu anda festival güzel gidiyor. Daha önce Levent’te de Beşiktaş Belediyesi’nin gerçekleştirdiği  etkinliğe katılmıştık. Bütün kitapseverleri bu festivale bekliyoruz.  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a çok teşekkür ediyorum. Bütün belediyelerin ilham alması gereken bir etkinlik bu. Kitap satmak, insanlarla sohbet etmek ve yeni insanlarla tanışmak özlediğimiz şeyler.’’

Plakçı Oğuzhan Dokanak, ilk defa İstanbul’da bir festivale katıldığını belirterek hafta sonu vatandaşların daha çok ilgi göstereceğini beklediğini belirtti.

Türkiye’nin birçok yerinde kitap festivallerine katıldığını söyleyen Sahaf Yılmaz Üçler ise halkın sahafa karşı her zaman ilgisi olduğunu belirterek fuar alanlarının kitapseverler için iyi bir fırsat olduğunu vurguladı.

“TÜM KOMŞULARIMI FESTİVALİMİZE BEKLİYORUM”

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak bütün komşularının festivale davet etti. Akpolat, “Beşiktaş’ta ‘Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali’ bugün başlıyor! 29 yayınevi ve 8 sahafın katılımıyla her gün 11.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan festivalimize tüm komşularımı bekliyorum’’ dedi.

Beşiktaş Belediyesi Edebiyat, Kitap ve Plak Festivali, 11.00 – 23.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak ve 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir