Ana Sayfa Haberler Beyoğlu’nda trans kadınların yaşadığı evler polis tarafından mühürlendi

Beyoğlu’nda trans kadınların yaşadığı evler polis tarafından mühürlendi

0
Beyoğlu’nda trans kadınların yaşadığı evler polis tarafından mühürlendi

Beyoğlu Küçük Bayram Sokak’ta trans kadınların yaşadığı evler polis tarafından mühürlendi. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası yaptığı paylaşımda, “Onur Yürüyüşü sonrası gerçekleşen bu saldırıyı kabul etmiyoruz! Evlerimizi de sokaklarımızı da terk etmiyoruz!” dedi.

Polisin evlerini terk etmeyen trans kadınları gözaltına aldığı ve Küçük Bayram Sokak’a avukatların geçtiği bilgisine ulaşıldı. Mühürlenen 3 evden ikisi açıldı. Evlerden birinin muhatabı henüz bulunmadığı için mührü de kalkmadı.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda şu ifadeler kullanıldı:

“Küçük Bayram Sokak’ta yaşayan trans kadınlardan aldığımız bilgiye göre, polis ekipleri Bayram Sokak’taki evleri mühürleyerek sokağı kapatmaya çalışıyor. Onur Yürüyüşü sonrası gerçekleşen bu olay tesadüf değil! Evlerimizi de, sokaklarımızı da terk etmiyoruz!

Küçük Bayram Sokak’taki evlerden en az 3’ü mühürlendi. Kararı sadece telefondan gösteren polis, içeri girmek için avukatları beklemeyeceğini söylüyor.

Trans kadınların yoğun olarak yaşadığı Küçük Bayram Sokak’a gelen polisler, evleri mühürleyip sokağı kapatmaya çalışıyor. Onur Yürüyüşü sonrası gerçekleşen bu hukuksuz saldırının karşısında, trans kadınların yanındayız! Evleri de sokakları da terk etmiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here