Ana Sayfa Manşet BURSA| Kadınlar Azra için meydanlarda

BURSA| Kadınlar Azra için meydanlarda

0
BURSA| Kadınlar Azra için meydanlarda

Ǝtelgraf Haber:

Antalya’da Mustafa Murat Ayhan adlı bir erkek tarafından katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu için Kent Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleşti.

https://youtu.be/jhY7FKPisNQ

Bursa Kent Meydanı’nda gerçekleşen açıklamada konuşan Bursa Kadın Platformu üyesi Funda Eylem Sancarbarlaz, “Altı gün önce başlayan yangınlarla Türkiye’de alevler içinde. Bu yangın haberlerinin yanında dün iki de kadın öldü, öldürüldü. Azra Gülendam Haytaoğlu Antalya’da, Emine Gökkız Maraş’ta kaybolmuştu. Her ikisinin de cesedi bulundu. Azra Gülendam canice katledildi. Zaten bu ülkede kaybolan bir kadın veya çocuğa sağ salim ulaşmak artık neredeyse mümkün değil. Buna asla alışmayacağız.” dedi.

Kadın cinayetlerinin sorumlusunun İstanbul Sözleşmesi’nden çıkan iktidarın olduğunu dile getiren Sancarbarlaz, bir gecede alınan kararla ve uygulamadıkları yasalar yüzünden her gün kadınların öldürüldüğünü söyledi.

İktidarın kadın ve çocuk düşmanı politikalarına asla teslim olmayacaklarını veİstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Sarcarbarlaz, “ İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlüğe girmesini ve etkin uygulanması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadınların ve çocukların güvenli, sağlıklı yaşam sürebilmesi için insani değerlere sahip çıkarak, çocuklarımızın istismar edilmediği, çocuk yaşta evlendirilmediği, işçileştirilmediği, çocukluklarının çalınmadığı bir hayat kuracağız. “ ifadelerini kullandı.

Kadın cinayetleri son buluncaya ve katilleri hak ettiği cezayı alıncaya kadar mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden Sancarbarlaz,  kadın cinayetlerinin politik olduğunu ve mutlaka hesabını soracaklarını ifade ett. 

BursaMuhalif.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here