Haberler

CHP Kastamonu milletvekili: Sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet veren cami Erdoğan için boşaltıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sel felaketi yaşayan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine yapacağı ziyaret öncesi, sel mağdurlarına hizmet veren caminin boşaltıldığı iddia edildi.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Twitter hesabından caminin fotoğraflarını paylaşarak, “Dün bu camii Bozkurt’taki sel mağdurlarına sahra hastanesi olarak hizmet veriyordu, bugün Erdoğan’a hizmet versin diye boşaltıldı” dedi.

“İstanbul’dan gelen ekipler yolda bekletildi”

Baltacı daha sonra Twitter hesabından, “Bozkurt’ta insanlar kurtarılmayı beklerken Erdoğan’ın programı gerekçe gösterilerek İstanbul’dan gelen ekipler yolda bekletiliyor, AFAD İl Müdürlüğü önünde bekleyen gönüllüler evlerine gönderiliyor. Yetkililerin hastane yaptığı cami Erdoğan için miting alanına çevrildi” paylaşımı yaptı.

Ne olmuştu?

Sel felaketi üzerine ilk gün bölgeye giden Baltacı, “Herkes feryat ediyor. Ekmek yok, su yok, elektrik yok. Müdahale çok gecikti. Dün öğlen 12.30’da oldu bu olay. Şu anda müdahale edecek araç ve insan sayısı fazla ama koordinasyon sıfır. Kriz masası kurmuşlar ama buradaki çalışmanın koordine edilmesi gerekiyor” diyerek tepki göstermişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir