Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de protesto edildi

Rize İkizdere’de dün yol açılışına katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyunun geçtiği güzergah üzerinde bir grup protestoda bulundu.

Dün ‘İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılan ve bölge halkının tepkisiyle karşılaşan taş ocağına sahip çıkan Erdoğan, ”Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez” demişti.

‘BİZ HALKIZ, DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ’

Erdoğan, İkizdere’deki temasları sonrası dün gece dönüş yoluna çıktı. Gerçek Gündem’den Serhat Yılmaz’ın haberine göre, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Rize’ye dönmek için yola çıkan Erdoğan yolda İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı. 

Yağmur altında bekleyen İkizdereliler, “Biz halkız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak cumhurbaşkanının sözlerine tepki gösterdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir