Muhalefet

“Demokrasi için bir nefes”(8 Temmuz) Demokrasi Güçleri halkı mitinge davet ediyor

Telgraf Haber:

İZMİR – İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin “Demokrasi için bir nefes” şiarıyla düzenleyeceği miting için kentin ilçelerinde yürütülen çalışmalarda, katılım çağrısı yapıldı.  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin 8 Temmuz’da “Demokrasi için bir nefes” şiarıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği mitinge çağrılar sürüyor. Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri il ve ilçe yöneticileri ile Özgür Kadın Hareketi (TJA) üyeleri,Yeşil Sol Parti üyeleri,Yeşil Sol Parti Eş sözcüsü İbrahim Akın, 2 gündür ilçe ve mahalleleri gezerek, haklı mitinge davet ediyor. Kente gelen HDP’nin 11 milletvekili bugünde farklı ilçe ve mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

  KONAK

 HDP Konak İlçe Örgütü, partinin Mardin Milletvekili Pero Dündar’ın katılımıyla miting çalışmalarında tek tek evler gezildi. Sabah saatlerinde Çimentepe Temsilciliği’nde bir araya gelen partililer, Kaynak Mahallesi’nde halkı mitinge davet etti. Partililer, çalışmalar sırasında midye yapan kadınlar, esnaf ve yurttaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Mardin’den 1990’lı yıllarda köylerinin yakılması nedeniyle İzmir’e göç etmek zorunda kalan yurttaşlar, mitinge katılma sözü verdi. Bu sırada bir esnaf ise “10 dakika da olsa gelip, katılacağım” dedi.  70 yaşındaki bir yurttaş, “Yıllarca cezaevinde kaldım. Sırtımda binlerce işkence izi var biz ne zaman birlik olacağız” sözleriyle KDP’nin tutumunu eleştirdi.  Bir başka yurttaş da evinin balkonunda sarkıttığı sepetle bildiri alarak, mitinge katılım sözü verdi.  

MENEMEN 

Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş’in aralarında olduğu heyet de Menemen Alevi Bektaşi Derneği ile Menemen Dersimliler Derneğini ziyaret etti. Mitinge katılım çağrısının yapıldığı ziyarette konuşan Özgüneş, AKP ve MHP rejimine boyun eğmeyeceklerini belirterek, “Zoru başarmanın yolu fedakârlık ve cesaretten geçiyor. Bunu yaptığımız oranda başarı ve zafer bizimdir” dedi. Heyetin ilçedeki pazar ve mahalle ziyaretleriyle mitinge çağrısı devam ediyor. 

 KARŞIYAKA

 HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni ile HDK Eşsözcüsü Fevziye Ünal da, Karşıyaka ilçesinde Pazar ziyaretlerinde bulundu. Çepni, pazarda bildiri dağıtımı yaparak, açlığa, yoksulluğa karşı tüm demokrasi güçlerinin mitingde buluşacağını belirtti. Çepni miting ile baskı ve katliamlara yanıt vereceklerini söyledi. 

 NARLIDERE

 Partinin İstanbul Milletvekili Zeynel Özen’in arasında olduğu heyet ise Narlıdere’de bildiri dağıtarak mitinge katılım çağrısı yaptı. Pir Sultan Abdal anıtı önünde bir araya gelen heyet ardından Dersimliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Hıdır Tekürer’in karşıladığı heyet burada güncel gelişmeleri konuşarak, mitingin önemine dikkati çekti. Heyet ardından Diyarbakırlılar Lokali ve Eğitim Sen 6 Nolu Şubeye ziyarette bulundu.

  GAZİEMİR 

Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ile beraberindeki heyet de Gaziemir ilçesinde halk buluşmaları gerçekleştirdi. Halkın yoğun katılım gösterdiği buluşmada mitinge çağrı yapıldı.   Öte yandan Çiğli, Karaburun, Bayraklı, Bayındır ve Menderes ilçelerinde miting çalışması devam ediyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir