İnsan Hakları Muhalefet

Eğitim Sen’den Emine Şenyaşar’a destek ziyareti

etelgraf haber-

Adalet mücadelesini sürdüren Emine Şenyaşar’a destek ziyaretinde bulunan Eğitim Sen Genel Başkanı Nejla Kurul, “Anne ve oğlunun mücadelesi hepimizin adalet mücadelesi olmak zorundadır” dedi. Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart’ta Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretleri sürüyor. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Genel Başkanı Nejla Kurul, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda aileyi ziyaret etti. Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Kurul’u ellerinde “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizler ile karşıladı. 

 ADALETSİZLİKLER ÜLKESİ

 Aile, maruz kaldıkları katliam ve sürdürdükleri adalet mücadelesine dair Kurul’a aktarımlarda bulundu. Ailenin yaşadıklarını dinleyen Kurul, “Bugün Türkiye’nin kutuplaştırıcı siyaseti Emine Şenyaşar ve ailesini yok etti. Devasa adliye binasından adalet çıkmıyor. Türkiye büyük bir ölçüde adaletsizliklerin yaşandığı ülke haline geldi. Annenin gözleri önünde katliam yaşanmasına rağmen haksız bir şekilde oğlu tutuklandı. Adil yargılanma talebi var” dedi.

  ‘AİLENİN YANINDAYIZ’ 

Katliamın Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşandığına dikkat çeken Kurul, “Hastanede yaşananlar yok sayılıyor. Duvarlara sıçramış kan, karmaşa, 3 canın katledilmesi yok sayılıyor. Hiçbir olaydan haberi olmayan baba, çocukları için gittiği hastanede katledildi. Bunu anne de gördü bütün Türkiye kamuoyuna gösterdi ama adalet yerini bulmadı. Türkiye yaşamak istediğimiz bir ülke olmaktan çıkıyor. Anne ve oğlunun mücadelesi hepimizin adalet mücadelesi olmak zorundadır. Herkesin haklıların güçlü olduğu bir ülkeyi inşa etme görevi var. Eğitim ve bilim emekçileri olarak ailenin yanındayız. Hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  Kurul’a destek ziyaretinden kaynaklı teşekkür eden Ferit Şenyaşar, destek ziyaretlerinin kedilerine güç verdiğini belirterek, adalet sağlanana kadar adalet arayışlarının devam edeceğini sözlerine ekledi.  Kurul, bir süre aile ile birlikte Adalet Nöbeti tutuktan sonra alandan ayrıldı.    

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir