Manşet Sendikalar

Hayatını kaybeden KHK’lı öğretmenin oğlu: “Babamın en önemli şeyini elinden aldılar”

KHK mağduru öğretmen Eğitim Sen üyesi Atilla Yalçıntaş bu sabah Kuşadası’nda hayatını kaybetti.

Otuz yılı aşkın süredir öğretmenlik yapan Yalçıntaş, Kuşadası 7 Eylül İlkokulunda sınıf öğretmenliği yaparken 7 Şubat 2017 tarihinde çıkarılan 686 sayılı KHK ile işinden çıkarıldı. İki çocuk babası öğretmen, işinden çıkarıldıktan yaklaşık bir buçuk yıl sonra kolon kanserine yakalandı ve bir yıldan fazladır kanser tedavisi görüyordu.

KHK Onun Katili Oldu

Bir dönem aynı okulda birlikte çalışan arkadaşı, Atilla Yalçıntaş için “Bu durumu kendine yediremiyordu. Kanser tedavisi sürecinde iyice içine kapanmıştı. KHK, onun katili oldu” şeklinde konuştu.

Emeklilik hakkı bulunmasına karşın geçtiğimiz Ocak ayına kadar emekli olmak için başvuru yapmadığı belirtilen Atilla Yalçıntaş’ın öğretmenlikten ihraç edilmiş olmayı gururuna yediremediği ve göreve dönmeyi beklediği öğrenildi. En son ailesinin ve çocuklarının ısrarıyla geçtiğimiz Ocak ayında emeklilik başvurusu yapmış olan Yalçıntaş’ın emeklilik işlemlerinin ise henüz sonuçlanmadığı bildirildi.

“Babamın En Önemli Şeyini Elinden Aldılar”

Eğitim Sen üyesi öğretmenin geride bıraktığı iki çocuğundan biri olan Diyar Yalçıntaş, babasının yaşadığı KHK mağduriyetiyle ilgili “mesleği babamın çok önem verdiği şeylerden biriydi. Babamın en önemli şeyini elinden aldılar” dedi.

KHK Platformları Birliği: “Bu zulmü Yaşatanlar Mutlaka Hesap Verecek”

KHK Platrformları Birliği, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi “KHK ile haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen ve bu süreçte kolon kanserine yaklanan Atilla YALÇINTAŞ’ı bu sabah kaybettik. Tüm ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bizlere bu KHK ZULMÜNÜ yaşatanlar insanlık, tarih ve hukuk önünde mutlaka hesap verecekler”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir