Dün İstanbul Taksim’de 19. kez yapılmak istenen Onur Yürüyüşü’ne saldıran polise İçişleri Bakanlığı sahip çıkarken, gözaltına alınan gazeteci için de “gözaltına almak zorbalık değildir” denildi.

Polisin, Taksim’de düzenlenen Onur Yürüyüşü’ne ve yürüyüşü takip eden basın emekçilerine yönelik saldırısı İçişleri Bakanı Yardımcılarınca “İzinsiz gösteri sırasında polise direnenleri gözaltına almak zorbalık değildir” denilerek sahiplenildi.

İçişleri Bakanı Yardımcıları Mehmet Ersoy ile İsmail Çataklı’nın söz konusu açıklamaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da sosyal medyada paylaşıldı.

“Ortada can güvenliği sorunu var”

Dün gözaltına alınanlar arasında bulunan AFP muhabiri Bülent Kılıç ise serbest bırakıldıktan sonra sosyal medyadan “Metin Göktepe’yi Eyüp spor salonunda öldüren kötülük bugün boynuma bastırıp beni nefessiz bırakmak istedi ama başaramadılar. Sağ olsun halk gazetecisine sahip çıktı. Tüm dostlar seferber oldu. Kolay değil öyle. Daha işimiz var” açıklamasında bulundu.

Kılıç, bugün yaptığı paylaşımda ise “Bütün gazetecilik meslek örgütlerine çağrı yapıyorum, ortada bir can güvenliği sorunu var maalesef, ortak bir tavır alınmalı” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın