Haberler

Keçiören’de pazar esnafına saldırının arkasından AKP’li Altınok ve onun sokak gücü “A Takımı” çıktı

Ankara’da dün saat akşam Etlik Mahallesi’nde pazar esnafı ile bir takım şahıslar arasında yaşanan kavga ve pazar yerine polislerin sevk edilmesiyle büyüyen gerilimin arkasından, AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a bağlı olan ve ilçede sık sık baskı, korkutma girişimleri ve faşist saldırılarla gündeme gelen “A Takımı’nın” olduğu ortaya çıktı.

Polislerin ekiplerinin kendilerine saldıranlara patates atarak öz savunma uygulamaya çalışan pazar esnafını dağıtmak için havaya ateş açtığı ve 13 kişinin gözaltına alındığı belirtildiği olaylarda 4 kişi yaralanmıştı.

Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre, “esnaf-müşteri kavgası” şeklinde yansıtılan olayın aslında Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok’un  dayatmaları ve yine Altınok’a bağlı gerici sokak gücü “A Takımı”nın bir esnafı darp etmesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Habere göre olaya tanıklık eden pazar esnafından Botan Demir, olayın yansıtıldığı gibi olmadığını ve Altınok tarafından getirilen “tezgahtaki ürünler yerden yüksek olmayacak”, “iş gömleği giyilecek” ve “bağırarak ürün satılmayacak” şeklindeki kurallar nedeniyle olayın başladığını, şu anda gözaltında tutulan Mücahit Sütçü adlı pazarcıya bu gerekçelerle önce tokat atıldığı, pazarcının ise kendini savunmak için karşılık vermesinin ardındansa pazarcının Altınok ve gerici vurucu çetesi tarafından darp edildiğini, pazar yerine gelen polisin de pazar esnafına karşı tavır takınıp esnafı üç saat pazar yerine almadığını belirtti.

“Altınok ve A Takımı pazarcıyı dışarı çıkarıp bilinci kapanıncaya kadar dövdüler”

Demir, yaşananları şöyle anlattı.

“Takım elbiseli birkaç kişi geldi. Pazarcıyla, tezgahında 3-4 kasa fazla şeftali koymuş diye tartıştılar. Tartışma sırasında A Takımı’ndan olduğunu düşündüğümüz kişilerden biri pazarcıya ‘kaldırın’ uyarısı yaptı ve tokat attı. Pazarcı da kendini savunmak için karşılık verdi. Olay yerine gelen çevik kuvvet ve yunus ekipleri, biber gazı sıkarak ve havaya ateş açarak bizi pazardan kovdu. Bizi yaklaşık 3 saat pazara almadılar.

Daha sonra Turgut Altınok ve A Takımı grubu pazara girdi. A Takımı’ndan kişiler, pazarcıyı pazar dışına çıkarıp dövmeye devam ettiler. En son gördüğümüzde pazarcı bilinci kapalı bir şekilde yerde yatıyordu.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir