Ana Sayfa Haberler Metin Çulhaoğlu yaşamını kaybetti

Metin Çulhaoğlu yaşamını kaybetti

0
Metin Çulhaoğlu yaşamını kaybetti

Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi üyesi Metin Çulhaoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti.

TELGRAF HABER- ÖDP ve Sosyalist İktidar Partisi’nin kurucularından olan, son olarak Türkiye İşçi Partisi’nde yöneticilik görevinde bulunan Metin Çulhaoğlu vefat etti.

74 yaşındaki Çulhaoğlu’nun geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.l

Gelenek dergisi, BirGün gazetesi ve Sol Haber Portalı’nda yazıları yayımlanan, öğrencilik döneminden bu yana sosyalist mücadelenin içerisinde yer alan ve halen Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi üyeliği yapan Çulhaoğlu’nun marksizm ve sol siyaset üzerine çok sayıda eseri bulunuyor.

Metin Çulhaoğlu Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi-İstatistik Bölümü mezunu olan yazar Metin Çulhaoğlu, 1975-1978 yılları arasında haftalık Yürüyüş dergisinde sırasıyla yazar, yazı işleri müdürü ve başyazar olarak görev yaptı. 1979 yılında yayımlanmaya başlayan Sosyalist İktidar dergisinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Gelenek dergisi, BirGün gazetesi ve Sol Haber Portalı’nda yazıları yayımlandı. Öğrencilik döneminden bu yana sosyalist mücadelenin içerisinde yer alan ve halen Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi üyeliği yapan Çulhaoğlu’nun marksizm ve sol siyaset üzerine çok sayıda eseri bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here