Ana Sayfa Haberler Murat Yetkin: ”Erdoğan da demek ki bu zevattan duymak istediklerini duydukça mutlu oluyor”

Murat Yetkin: ”Erdoğan da demek ki bu zevattan duymak istediklerini duydukça mutlu oluyor”

0
Murat Yetkin: ”Erdoğan da demek ki bu zevattan duymak istediklerini duydukça mutlu oluyor”
fotoğraf MA

Murat Yetkin, Yetkin Report’da yapmış olduğu değerlendirmede: ”Danışman diye Cumhurbaşkanlığında istihdam edildikleri yetmiyormuş gibi kamu ve özel sektörden dünyanın parasını kazanan zevat acaba Erdoğan’a ne söylüyor? Bu yakın çevre ikiyüzlülüğüne düşmeden sormak istiyorum. Erdoğan da demek ki bu zevattan duymak istediklerini duydukça mutlu oluyor ki, konuşma metni diye önüne koydukları her şeyi doğru-yanlış bakmadan prompterden okuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Biri Erdoğan’a geminin fena su aldığını söyleyecek mi? Başlıklı yazıda

”Bu da oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’den karayoluyla ayrılanların “depoyu fulleyip gitmelerini” övünülecek bir şeymiş gibi anlattı. Artık Erdoğan’a hangi danışmanı söyleyip konuşma metnine eklemişse bunun Türkiye’deki akaryakıt vergilerinin düşük olmasından kaynaklandığını söylemiş; oysa Türk lirasının giderek azalan değerinden. Türk halkına çok pahalı gelen her şeyi Avrupa’da yaşayan Türkler dahil Avro hesabıyla üç kuruşa getiriyor da ondan.
Erdoğan’ın artık “bakanlar kurulu” denmeyen “kabine” toplantısı ardından yaptığı ve hayli yorgun göründüğü uzun konuşmasına göre, Türkiye ekonomisi rekorlar kırmak üzereydi. Belki bakan ve danışmanlarının kendisine çizdiği pembe tablo nedeniyle memur ve emeklilere zam oranını da yüzde 8,45 olarak müjdeledi …”

Enflasyon tepkisinin ortasında Yazlık Saray

”Yine 5 Temmuz günü tam da milletin enflasyon ilanı ve memur-emekli zamları öfkesi burnundayken, Erdoğan’ın Marmaris’te yaptırdığı ve hemen “Yazlık Saray” adı verilen Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evinin fotoğrafları ortaya çıktı. Daha önce Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı sarayının ve Taksim Camiinin mimarı olarak da bilinen Şefik Birkiye, yazlık Saray fotoğraflarını internet sitesinde paylaştı. Yazlık Saray, Marmaris’in Okluk Koyunda 92 dönüm arazi üzerine, Beştepe’yi de inşa eden Rönesans İnşaat tarafından 2018 fiyatlarıyla 640 milyon liraya inşa edilmiş; o zamanın parasıyla yaklaşık 100 milyon dolar. Malum bir de Van Gölü kıyısında Bitlis’te inşa edilen Kışlık Saray var. İstanbul’daki Cumhurbaşkanlığı makamı olan Tarabya’daki Huber Köşkü’nü saymıyoruz, o önceden de vardı.Erdoğan yoksa halkın bu saraylarla mutlu olduğunu, liderimiz ne güzel yaşıyor, itibarımız artıyor diye mi düşündüğünü sanıyor?”

Gerçekten, biri Erdoğan’a geminin fena su aldığını söyleyecek mi? Danışman ve bakan takımı söylemez, çıkarlarına aykırıdır da onun iyiliğini düşünmesi gereken aile efradından söyleyen çıkar mı dersiniz?

Yazının tamamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here