Haberler

Peker’den yeni iddia: “Ağar ülkede kaos çıkarmak için büyük bir eylem hazırlığında. Cem evine saldıracaklar”

Yayınladığı videolarla devlet-mafya ilişkilerini ifşa eden suç örgütü lideri Sedat Peker, Ağar’ın bir cem evine saldırı planı olduğunu iddia etti.

Peker, geçtiğimiz Pazar günü yayınladığı sekizinci videosunun ardından bugün Twitter’dan paylaştığı mesajında, son videosunda Alevilik konusuna neden özellikle değindiğine yönelik ek açıklama yaptı. 1995’teki Gazi katliamı sırasındaki kahvehane saldırısına atıfta bulunan Peker, o saldırının da Ağar’ın adamları tarafından gerçekleştirildiğini ileri sürdü.

“Kaos çıkarmak için cem evine saldıracaklar”

Ağar ve ekibinin ülkede kaos çıkarmak amacıyla Gazi katliamındaki kahvehane saldırısından daha büyük bir eylem hazırlığında olduğunu iddia eden Peker, bu planı boşa çıkarmak için Alevilik konusuna özellikle değindiğini ileri sürdü. Peker tweetinde “Devamlı Alevilik konusuna değinmemin sebebi derin mehmetin adamları tarafından geçmişte Gaziosmanpaşa’daki kahve saldırısından çok daha büyük bir eylem yapılıp, ülkede kaos çıkarma planlarını boşa çıkarabilmek içindir. Planları bir cemevine saldırıdır.” ifadelerini kullandı.

Katliamlar, böyle eylemlerle başlamıştı

Türkiye’nin yakın tarihinde büyük toplumsal olaylara ve katliamlara yol açan birçok provokatif eylem olmuş ve bu eylemler ya gereği gibi araştırılmamış veya hep üzeri örtülmüştü. 1995 yılındaki Gazi katliamı sırasında gerçekleşen ve Peker tarafından Ağar’ın adamlarınca gerçekleştirildiği ileri sürülen kahvehane saldırısı da bu eylemlerden biriydi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir