Manşet Muhalefet

ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİ DERNEĞİ| “Melih Bulu suç işliyor, bir an önce istifa etmeli”

Telgraf haber:

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, yaptığı yazılı açıklamada “Demokrasiden, özgürlükten, hukuktan ve adaletten yana olan herkesi, her demokratik kitle örgütünü Boğaziçi Üniversitesi direnişinden yana olmaya davet ediyoruz” dedi.

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (ÜNİV DER) Yönetim Kurulu, akademisyenleri ve öğrencileriyle 6 aydır direnişte olan Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına kayyım Rektör Melih Bulu’nun talimatıyla kilit vurulmasına ilişkin açıklama yaptı. 

TIKLAYIN-Polis Boğaziçi’ni kuşattı, kampüsteki öğrencileri dışarı attı

“Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ni antidemokatik bir biçimde ele geçirdiği” vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

“Keyfi uygulama”

“Melih Bulu keyfi bir biçimde üniversite kapılarını barikatlar ile kapattı ve üniversitenin esas sahipleri olan üniversite hocalarını-öğrencilerini kampüse aldırmadı. Polis ve özel güvenlikçilere verdiği talimat ile şiddet uygulayarak öğrencileri üniversite dışına attırdı.

TIKLAYIN-#BoğaziçiKilitAltında: Akademisyenler kampüse alınmıyor

“Hukuksuzluğa imza attı”

Böylece evrensel üniversiter kriterler ile hiç bağdaşmayan bir hak ihlaline ve hukuksuzluğa daha imza atmış oldu. Akademisyenlerin ve öğrencilerin üniversiteye alınmamaları eğitim/öğretim, araştırma hakkının ihlalidir ve anayasal bir suçtur.

TIKLAYIN-Boğaziçi öğrencileri kampüste sabahlayacak

“Rektör suç işliyor”

Boğaziçi Üniversitesi atanmış rektörü bir kez daha yasalar karşısında suç işlemektedir.

Bu baskıcı uygulamalar karşısında demokrasiden, özgürlükten, hukuktan ve adaletten yana olan herkesi, her demokratik kitle örgütünü Boğaziçi Üniversitesi direnişinden yana olmaya ve antidemokratik uygulamaya karşı çıkmaya davet ediyoruz. Atanmış rektör ve yandaşlarını istifaya davet ediyoruz.”

BİA (RT)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir