Haberler

Urla’da kayyum belediye başkanı, belediyenin tiyatro eğitmenini büfeye servis elemanı olarak atadı!

İzmir Urla’da kayyum belediye başkanı, Urla Belediyesi’nde üç yıldır tiyatro eğitmenliği yapan ve ilçeyi köy köy gezerek çocuklara tiyatroyu sevdiren İlknur Bayzit Çatal’ı mesleğini icra edeceği bir iş yerine belediyeye ait büfeye servis elemanı olarak atadı.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan kısıtlama kararlarının sona ermesinin ardından tiyatro faaliyetleri için hazırlık yapan İlknur Bayzit Çatal, görevden alınarak belediyeye ait büfeye servis elemanı olarak atandığını öğrenmesinin üzerine kararın mobbing olduğunu belirterek istifa etti.

“Yapılan görevlendirmenin iyi niyetten uzak bir aşağılama çabası olduğunun farkındayım”

Cumhuriyet’ten Muhammed Özmen’in haberine göre, 17 yıldır tiyatro yaptığını, yaşamını bununla sürdürdüğünü belirten Çatal, “Yerel bir sanatçı olarak şehre olan hizmetimi ve belki de daha önemlisi pandemi sürecinde hayatta kalma mücadelemi Urla Belediyesi’nin çatısı altında sürdürmeye çalışıyorken belediyenin tiyatro eğitmenliği görevinden alınarak bir büfeye servis çalışanı olarak atandığımı öğrendim. Emeğin ve çalışmanın her türlüsünün kutsal olduğuna inanan birisiyim. Servis çalışanı tüm emekçi insanlara saygım var. Ancak yapılan görevlendirmenin iyi niyetten uzak ve mesleğime yapılan açık hakaret, bir aşağılama çabası olduğunun da apaçık bilincindeyim” dedi.

Çatal, “Kayyum yönetimi bu ağırlığı yıllarca boynunda taşıyacak. Bense istifa ederek inadına tiyatro yapmaya, inadına sanatla yaşamaya ve inadına mesleğimi icra etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Urla’da kayyuma kayyum atanmıştı

2019’da FETÖ ile ilişkili olduğu gerekçesiyle CHP’li Urla Belediyesi’ne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından kayyum olarak atanan ilçe kaymakamı Önder Can, yine İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınarak yerine Murtaza Dayanç atanmıştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir