Ekoloji Haberler

Yeşil Sol Parti: Botan’da kesilen her ağacın hesabını soracağız

ŞIRNEX – Yeşil Sol Parti Şirnex Eşsözcüsü Ahmet Başak, sandık güvenliğini sağlayacaklarını belirterek, “Botan’da hırsızlığa geçit vermeyeceğiz.14 Mayıs’ta kesilen her ağacımızın, gasp edilen belediyelerimizin hesabını sandığa giderek soracağız” dedi.  Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçim için Şirnex’te Newroz Uysal, Ayşegül Doğan, Zeki İrmez ve Bedirhan Osal’ı aday gösterdi. Seçim çalışmalarını sürdüren Yeşil Sol Parti Şirnex İl Eşsözcüsü Ahmet Başak, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde Şirnex’te dört adaylarını da meclise göndereceklerini söyledi. Botan halkında büyük bir coşkunun hakim olduğunu ifade eden Başak, “Yılardır topraklarımızda kirli oyunlar oynuyorlar. Bizler umudumuzu yeniden dirilteceğiz. 2018 yılındaki seçimlerde AKP’nin yaptığı hile, hırsızlıkları bizler belgeleyerek ortaya çıkarttık. Botan halkı bu seçimde onların hırsızlıklarına, oyunlarına geçit vermeyecek. Halk büyük bir coşkuyla sandık başına giderek gereken cevabı vermeye hazırlanıyor. Halkımız oylarını sadece vekil seçmek için değil, kimliğine, kültürüne ve özgürlüğüne sahip çıkmak veriyor. Botan halkı bu bilinçle sandık başına gidecek” dedi.  

 SANDIKLARIN GÜVENLİĞİ 

Sandıklarda alacakları güvenliğe dikkat çeken Başak, “Bu seçimde en önemli unsurlardan biri de sandıkların güvenliğini sağlamaktır. Bundan önceki seçimde hile ile hırsızlık ile bir vekilimizi aldılar. Ama bizim temel amacımız bu seçimde Botan’da 4 adayımızı da meclise göndermektir. Bunun yanı sıra yapılacak seçimlerde her bir sandık başında olacak şekilde arkadaşlarımız görevlendirildi. Yeşil Sol Parti ilk kez seçimlere katılıyor. Bundan dolayı da sandık görevlisi görevlendiremiyor. Ama müşahit arkadaşlarımız görevlendirildi ve hala görevlendiriliyorlar. Aynı zamanda biz diğer partilerle de irtibattayız. Arkadaşlarımız bu şekilde sandık başında görevlendirilecek. Ama şu kesin ki çok ciddi bir sahiplenme olacak. Çünkü şu an Botan’da güzel bir atmosfer var. Bizler hangi sokağa, hangi mahalleye ve hangi ilçeye gitsek bu sahiplenmeyi görüyoruz. Halkımız oylarına sahip çıkacağının sözünü veriyor. Oylarımızın çalınmasına veya kaybolmasına izin vermeyeceğiz. Halk bizden daha örgütlü ve bizden daha hassas yaklaşıyor bu sürece. Halkımızda büyük bir inanç ve coşku var. Botan’ın bu seçimde de gereken cevabı vereceğine inanıyoruz” diye belirtti.

  ‘KESİLEN HER AĞACIN HESABI SORULACAK’ 

Halkın kesilen her ağacın hesabını da sandıkta soracağını aktaran Başak, şunları kaydetti: “Coğrafyamızın altı ve üstü yıllardır talan ediliyor. Rantla buranın doğasını yok ettiler. Botan’ın doğasını kendi yandaşlarına peşkeş çektiler. Cudi’de, Besta’da ve Gabar’da kesilen her bir ağacın, hesabını sormamız lazım. Türkiye’de bugün muhalefete yön veren Kürtlerdir. Nerede bir Kürt kazanımı varsa oraya saldırıyorlar. Bu yüzden belediyelerimiz gasp ettiler. Ancak bu politikalara karşı her geçen gün daha da güçleniyoruz. Bu halk iktidarın ertesi günün sabahında kayyım atacağını bilse de oyunu yine kendi partisine verecek. Halk bu seçimde gasp edilen iradesinin hesabını da soracak. Kesilen ağaçlarımızın, kirletilen suyumuzun, hırsızlık yapılarak elimizden alınan irademizin hesabını hep birlikte soracağız.”   

MA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir