Manşet Muhalefet

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın: Hukuku, adaleti, ormanları, akarsuları, kentleri tarım arazilerini yağmaladınız size yetmedi, şimdide işe girmek için çaba sarf eden gençlerin umudunu yağmalıyorsunuz

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın KPSS sınavında ortaya çıkan skandalla ilgili TELGRAF’a değerlendirmede bulundu.

Akın ”Yapılması gereken derhal KPSS sınavı iptal edilmeli, Tüm sorumlular yargılanmalıdır” dedi

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS), sorulan soruların Yediiklim Yayınları’nın deneme sınavlarından aynen alındığı iddiasıyla başlayan skandal büyüyor. 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından önemli bir iddia ortaya atıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Yediiklim Yayınevi’nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürdü. ÖSYM açıklamasında, “İddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır” ifadelerine yer verilmişti.

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın ”AKP genel başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ÖSYM Başkanın görevden alınması bu iddiaları doğrular niteliktedir” dedi

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın yapmış olduğu değerlendirmede

Bu şaibe Merkez Bankası başkanlarının görevden alınmasına benzemez milyonlarca genç insanın işe girme umudunu kırdınız. Sadece ÖSYM Başkanın görevden alınması ile bu şaibeyi kapatamazsınız. Bu organizeye dahil olanlar mutlaka açıklanmalı. Tek adam rejiminin birinci derece sorumlusu Erdoğan’dır. Otoriter rejiminde liyakatın kurulamayacağı bir kez daha KPSS sınavlarında ortaya çıkmıştır.

Otoriter rejimler aynı zamanda usulsüzlük rejimidir, haksızlık rejimidir, yolsuzluk rejimidir.

Milyonlarca insanı yoksullaştırdınız, işsiz bıraktınız açlığa mahkûm ettiniz, hukuku, adaleti, ormanları, akarsuları, kentleri tarım arazilerini yağmaladınız size yetmedi, şimdide işe girmek için çaba sarf eden gençlerin umudunu yağmalıyorsunuz.

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu”Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” Açıklamsına ise şöyle değerlendirdi.

”Milyonlarca insanın umudunu geleceğini yok ettikden sonra madur etmeyeceğiz edebiyatına hiç kimseyi bu saatten sonra inandıramazsınız. Sadece ÖSYM Başkanın görevden alınması ile kendinizi aklayamazsınız bu konunun doğrudan sorumlusu sizsiniz. Sınav sorularının çalındı iddaları olsa olsa rejimin kadrolaşma planlarının bir parcasıdır. Sayın Erdoğan Sizin bilginiz dışında sarayda kuş uçmaz, zaden kurduğunuz rejim demokrasiyi yok ederken butün kurumları doğrudan sizin sorumluluğunuza bırakıyor. Bu rejimin adına o nedenle ”tek adam rejimi” diyoruz. Bu rejim belirsizlik rejimidir halkımızın sürekli skandallarla karşı karşıya kalması bundandır.”

Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın Birlikte değiştirmeye birlikte karar vermeliyiz

“Bu süreç herkese dokundu. Haksızlıkların, hukuksuzlukların, faşizmin had safhada yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. O nedenle önümüzde bir seçim olanağı var. Biz Yeşil Sol Parti olarak bunu bir fırsat olarak görüyoruz. Bu yüzden bu otoriter faşizan rejimin karşısında sadece seçimler için değil, aynı zamanda geleceğimizin inşasında kıymetli olduğunu düşüyoruz. Eğer bir araya gelirsek, AKP ve MHP’nin kurduğu bu rejimi değiştirmek istiyorsak ,bütün demokrasi güçlerini, gençleri haksızlığa uğrayanları, adalet arayanları bu rejimden kurtulmak isteyenleri demokrasiyi yeniden inşa etmek, daha geniş daha çok güçlerle bir araya gelmeliyiz. Birlikte değiştirmeye birlikte karar vermeliyiz unutmayalım ki bu mücadele iyilerle kötülerin mücadelesidir. dedi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir