Manşet Muhalefet

Yeşil Sol Parti: Savaş politikalarını boşa çıkarmak için barıştan yana güçleri, demokratları harekete geçmeye çağırdı

Yeşil Sol Parti, “Saray rejimi bekasını savaş politikalarıyla garantiye almak istemektedir. Savaş politikalarını boşa çıkarmak için barıştan yana güçleri, demokratları harekete geçmeye çağırıyoruz” dedi.

Açıklamada, “Siyasi iktidar yaşanan kaos ortamını da fırsata çevirerek kendi geleceği için muhaliflere yönelik yok etme ve militarist güç gösterisi ve saldırgan operasyonları devreye sokmuş durumdadır” denilerek, şunlar kaydedildi:

‘HALKLARIN BUGÜNÜNÜ VE GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR’

“Savaş halkların bugününü ve geleceğini her zamankinden çok daha fazla tehdit ediyor. Tarih boyunca doğa, insanlık, belki de ender olarak bugünkü kadar barışa, özgürlüğe, eşitliğe, adalete ve demokrasiye özlem duyar hale gelmiştir.

Türkiye Kürt Federe Bölgesinde Zap, Metîna ve Avaşîn bölgelerine yönelik 17 Nisan’da başlattığı sınır ötesi operasyon ile saray rejiminin bekasını savaş politikalarıyla garantiye almak istemektedir. Bir arada barış içinde yaşamak isteyen halkımıza zarar veren bu durumu HDP kapatma davası ile birlikte düşündüğümüzde demokrasiden, barıştan yana muhalefetin etkisiz hale getirilmek istendiği çok nettir.

Tarihsel olarak savaşların neden olduğu ekonomik sorunların başında yüksek enflasyon, emekçi kitlelerin yaşam maliyetlerinde hızlı artış, yoksulluk ve açlık gibi sorunların olduğu günümüzde yeniden kanıtlanmış bir gerçekliktir.

Ayşe Erdem- İbrahim Akın -Yeşil Sol Parti Eşsözcüleri

İktidarın Kürt sorunu üzerinden siyasal ve toplumsal alanı, militarist ve milliyetçi politika ve söylemlerle kendisine yedekleme oyunu boşa çıkarılmadan gerçek bir özgürlük mücadelesinden ve demokratik dönüşümden bahsetmek zor olacaktır.

Bir arada yaşama irademize, ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu gerçeğini bilerek, barıştan ve demokrasiden yana bütün güçleri dayanışma içerisinde olmaya ve savaş politikalarına güçlü bir şekilde karşı çıkmaya davet ediyoruz.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir