Haberler

AKP’li belediye başkanından yeğenine 19 milyon 750 bin liralık proje!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beypazarı Hükümet Konağı’nın hizmete hazır olduğunu belirtti. Soylu, konağın fotoğraflarını da kullandığı paylaşımda, “Yakıştı mı yakıştı” etiketini kullandı. Salgın sürecinde 19 milyon 750 bin liraya yaptırılan konak projesini üstlenen şirket ise “tanıdık” çıktı.

Soylu, konağın fotoğraflarını kullandığı sosyal medya paylaşımında “Yakıştı mı yakıştı” etiketini kullanmasına, sosyal medya kullanıcıları “Covid-19 salgını sürecinde yurttaşlara yeterli destek sağlanamazken yeni bir hükümet konağı inşa edildiğini” belirterek tepki gösterirken, söz konusu konağın ihalesini birçok projede olduğu gibi yine yandaşlar aldı.

AKP’li belediye başkanının yeğeni çıktı

Cumhuriyet’in haberine göre 2018’de pazarlık usulü yapılan ve 16 katılımcının teklif verdiği ihaleyi, 19 milyon 750 bin lira teklif ile “Taşhan Yapı Mühendislik” kazandı. Söz konusu şirketin sahibi olan Remzi Öntaş ise AKP’li Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın yeğeni çıktı. Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın kardeşi. Bakan Soylu, 2019’daki belediye başkanlığı seçimleri öncesi Nallıhan’da Başkan Öntaş’ın seçim bürosunun açılışına katılmıştı.

Öte yandan Remzi Öntaş, sosyal medya hesabına göre “Öntaş İnşaat ve Ticaret” adlı şirketin de “sahibi”. Ticaret Bakanlığı verilerine göre söz konusu şirketin iki yöneticisi bulunuyor. Biri Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş, diğeri ise Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş. Şirketin internet sitesinde ise şirketin, başta Mili Eğitim Bakanlığı olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşla çalıştığı vurgulanıyor. Sitenin “Projeler” kısmında ise şirketin, birçoğu Nallıhan’da bulunan okullar olmak üzere Ankara’nın Beypazarı, Çamlıdere, Yenimahalle, Sincan ve Etimesgut gibi ilçelerinde okul, yurt, jandarma karakolu, okul pansiyonu, huzurevi ve spor salonu gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin projeleri üstlendiği görülüyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir