Haberler

Kayyum rektör Melih Bulu Boğaziçi’ni kameralarla donatıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör olarak atanan AKP’li Melih Bulu üniversite kampüslerini kuşatmaya, teslim almaya çalışıyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tutuklatan, işkence ve soruşturmalara maruz bırakan Melih Bulu şimdi de yeni bir icraati ile gündemde. Geldiği ilk günden itibaren kampüs içerisinde sivil polis yerleştiren Bulu, son olarak kampüsün her yanını güvencelik kameraları ile donatıyor.

“Kapı da duvar da sonunu değiştirmeyecek”

Sosyal medyadan #BuluBiziGözetliyor etiketiyle tepkilerini dile getiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri “Boğaziçi’nde kampüs çevresi ağır silahlı polislerle, içi de kameralarla donatıldı. Güvende hissetmiyoruz”, “Kampüslerde her yerde sivil ve güvenlik dolu olması yetmedi kapanma fırsat bilinerek okulun her köşesine kameralar takıldı”, “Boğaziçi göz altında! Güvenli alanımızdaki polis varlığı yetmiyormuş gibi kampüslerimize onlarca kamera taktırıp bizleri sürekli gözetlemeye çalışan Melih Bulu kameralara ilişkin ihaleyi ocak ayında açmıştı” mesajları paylaştı.

Boğaziçi Dayanışması ise sosyal medya hesabından “Kayyum Melih Bulu her geçen gün bizleri gözetlemek ve fişlemek için yeni yöntemler deniyor. Yeni kameralar da, kapılar da işe yaramayacak. Melih Bulu er ya da geç istifa edecek, yeni yaptırdığı kapıdan çıkıp gidecek!” ifadelerini kullanırken, direniş hesabı ise “Bizler en başından beri gözetleniyor, en başından beri kayıt altına alınıyor ve bundan korkmadan eylemlerimize devam ediyoruz! Bulu’nun gözü kendi iradesinin değil zihniyetini kayyumlarla dayatmaya çabalayan iktidarın temsilidir!” mesajını paylaştı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir