Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkında çok sayıda iddiada bulunduğu İçişleri Bakanı Soylu, bu gelişmelerin ardından Saray’daki törenlere çağrılmıyor iddiası basında yer aldı.,

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, kulislerde Erdoğan’ın güvenlikle ilgili brifingleri de Soylu yerine, başka devlet yöneticilerinden aldığı konuşuluyor.

İki törene de çağrılmadı

8 Haziran’da 109. dönem kaymakam adaylarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul eden Erdoğan, Soylu’yu çağırmadı. 1 Temmuz’da sarayda kadına yönelik şiddetle mücadele eylem planı toplantısı düzenlendi. Erdoğan, törene Aile Bakanı Derya Yanık ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü davet etti. Ancak kadına karşı şiddetle mücadelenin en önemli kurumu olan İçişleri Bakanlığı toplantıda yer almadı. Soylu, saraydaki toplantıya yine çağrılmadı.

Yeni hamle geliyor: Yakın isimler görevden alınacak

Yaz aylarında açıklanması beklenen emniyet müdürleri ve valiler kararnamesinde Soylu’ya yakın kişilerin görevden alınması bekleniyor. Kararnamenin gecikmesinde de buna ilişkin yaşanan krizin etkili olduğu ifade ediliyor.

Bir Cevap Yazın