Ekoloji Kitap Kültür Sanat Muhalefet

Siyasi Ekoloji Kitabı Raflarda yerini aldı

Her şeyin ele geçirilip benzetilmeye, eğer olmazsa yok edilmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. İnsana, topluma, emeğe, kadına ve doğaya yapılan tüm saldırılara karşı siyasal bir duruşu sergilemek amacıyla bu eseri oluşturduk.

   Makalelerle bir araya geldik ama ondan daha fazlasını hedefledik. Söze çağrıyla birlikte, onu yükseltmenin, örgütlemenin öneminin altını her satırda çizdik.

   İhtiyaçların dayattığı zorluklara karşı çözüm arayışları cevap arayışlarını da beraberinde getirmekte. Filozofun dediği gibi “… Bir cevabım var sorusu olan varmı …?” diyerek soruları ve onları sorma mantığını dile getirmeye çalıştık.

   Serbest piyasanın zihinsel ve fiziksel kurmacalarına karşı kapitalizmin radikal eleştirisini hedefine koyan ve oradan hareket eden bu kitapta gelecekte bizi nelerin beklediği ve neler yapmak gerektiği etraflıca tartışılmakta.

   Başka bir gezegene gitmeden de bu gezegeni değiştirmenin mümkün olduğunu, kapitalizmin bizlere sunduğu tüm mucizevi çıkışların aslında birer sahtekârlık olduğunu anlatmak için kitabın ismini SİYASİ EKOLOJİ olarak belirledik.

   Bu kitapta kapitalizme karşı çıkan, sadece orada durmayıp bunu mücadele ile birleştiren yazarların makaleleri bulunmakta. Bir araya gelmenin aciliyetini vurgulayan yazarlar, gerçeklerle ilgili gerçekten bir şeyler yazdılar. Ekolojik örgütlenmenin sadece karşı çıkmaktan, itiraz etmekten ibaret olmadığını, olamayacağını nedenleri ile anlattılar.

   Derlemesini HAKAN YURDANUR ‘un yaptığı kitapta;

   FİKRET BAŞKAYA – NEJLA KURUL – SİBEL ÖZBUDUN – MUSTAFA DURMUŞ – GAYE YILMAZ – BEYZA ÜSTÜN – TEMEL DEMİRER – SERAP ÇAKALIR – TALAT ULUSOY – EMET DEĞİRMENCİ – ENDER ÖNDEŞ – AYKUT ÇOBAN – ALİ ÇAKIROĞLU – CEMİL AKSU – HAKAN YURDANUR ‘un yazıları bulunmakta.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir