Dersim’de uzman çavuşların bir kadının başına sebepsiz yere silah dayaması sonrasında halk kolluk güçlerine tepki gösterdi. Valilik iki uzman çavuşun görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Dersim’de Cumhuriyet Caddesi’nde, iki uzman çavuş, Fidan Yıldırım adlı kadının başına silah dayayıp yere yatırarak darp etti. Kadının yere yatırılarak darp edildiğini gören yurttaşlar, uzman çavuşlara tepki gösterdi. Uzman çavuşların havaya ateş açması üzerine yüzlerce kişi olay yerine toplanarak tepki gösterdi. Polis çemberine alınan uzman çavuşlar Emniyete götürüldü. Gözaltına alınan Yıldırım ise hastaneye götürüldü. Olay yerini çembere alarak bir süre bekleyen polisler, halk dağıldıktan sonra çekildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu iki uzman çavuş görevden uzaklaştırıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün (20.05.2021) saat 16.00 sıralarında İlimiz Merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kolluk kuvvetlerimize mensup 2 görevli, daha önce kendilerine bildirilen şüpheli kişilerin eşkaline benzer bir kadın vatandaşımızla karşılaşmış ve ilgiliye kimlik sormak istemişlerdir. Olay üzerine kadın vatandaşımızla kolluk mensubu 2 görevli arasında yaşanan sözlü tartışma etrafta bulunan vatandaşlarımızca taciz olayı olarak algılanmış ve vatandaşlarımız da tepkiye sebebiyet vermiştir. İlgili görevliler hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmış olup söz konusu 2 kolluk personeli görevden uzaklaştırılmıştır.” 

Bir Cevap Yazın