Haberler

Yeni Asır isimli “gazete” iktidarı eleştiren sanatçıları hedef gösterdi

Türkiye orman yangınlarıyla uğraşırken yaşananlar AKP’ye yönelik eleştirileri artırırken, Yeni Asır isimli “gazete” orman yangınlarıyla ilgili eleştiride bulunan sanatçıları hedef gösterdi.

“Siz hangi ülkenin sanatçılarısınız?” manşeti atan gazete, sanatçıların fotoğraflarının altında hedef gösteren cümleler yazmaktan çekinmedi. “Ezgi Mola, Burcu Biricik, Sertab Erener, Kerem Bürsin, Hande Erçel, İdil Fırat, Çağla Şıkel, Murat Boz, Tolga Sarıtaş, Hazal Kaya, Farah Zeynep Abdullah, Şevval Sam, Öykü Serter başı çekiyor. Piyanist Fazıl Say ve tutmayan dizilerin oyuncusu Emre Kınay gibileri de hemen işi siyasete döktü” diyen Yeni Asır, yayınladıkları videolar ile orman yangınlarında yaşananları aktaran sanatçıları da hedefe koydu.

Bu filmi “Gezi kalkışmasında” görmüşler

Yeni Asır’da Erhan Gülenç’in imzasıyla yayınlanan ve gazetenin manşetine taşınan yazıda, “Sizlere yazıklar olsun!… Bu ülkede kazanıyorsunuz, bu halk sizi izliyor, destekliyor ve bir yerlere getiriyor. Hatta Ezgi Mola gibi bazılarınız devlet kanallarında çalışıp yüzbinlerce lira kazanıyorsunuz. Ancak en ufak bir olayda hemen ülkenizi kötülemeye, aciz göstermeye çalışıyorsunuz” ifadelerine yer verildi.

Yazıda, “Global Call Help Turkey” etiketiyle “dış güçlerin Türkiye’ye müdahaleye çağrıldığı” da iddia edildi. Yazıda, Gezi hatırlatması da yapılarak, “Biz bu filmi Gezi kalkışmasında da gördük. Yine bir grup sanatçı çıktı ve 3-5 ağaç bahanesiyle bir kalkışma çıkarmaya çalıştı. Ancak bu ülke o kalkışmayı bastırmasını bildi. Bundan sonra da yangın veya çeşitli bahanelerle ülkeye müdahale edilmesini isteyenleri durdurmasını da bilir” denildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir