Ekoloji Haberler Manşet

Dersim’de de orman yanıyor. Polis Başkan Maçoğlu’nu ilçeye sokmadı

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki grup polis tarafından Hozat ilçesindeki yangın bölgesine sokulmadı.

Dersim’in Hozat ilçesindeki ormanlık alanda devam eden orman yangını için söndürme çalışmalarına yardım etmek üzere bu sabah bölgeye giden Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki grup Hozat girişinde polis tarafından ilçeye sokulmadı.

Başkan Maçoğlu konuyu kendi twitter hesabından paylaşarak duruma tepki gösterdi. Maçoğlu yaptığı paylaşımda “Hozat Belediyesi’nin yapmış olduğu çağrı üzerine şuan Hozat girisindeyiz ve bir müdahale ile karşı karşıyayız. Tek derdimiz doğamız. Özel güvenlik gerekçe gösterilerek müdahale edilmesini doğru bulmuyoruz. Tüm halkımızı doğamızı sahiplenmeye çağırıyoruz.” ifadelerine yer verdi. Gelen grubun ilçeye girişini engellemek için polisin özel arama ve kontrol noktası oluşturduğu bildirildi.

Grubun daha sonra Hozat ilçe merkezine ulaştığı, fakat yangın bölgesine geçişlerine izin verilmediği öğrenildi. Konuyla ilgili Dersim Kültür ve Doğa Derneği “Orman yangınını söndürmeye giden heyet şuan Hozat çarşısında. Yangının olduğu alana gidebilmek için engellerin kaldırılması için yetkililerle görüşme gerçekleştiriliyor.” açıklaması yaptı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir