Haberler

Erdoğan’dan “öğüt”: Fakir fukara sofrasında olmaktan geri durmayın, o başka bir zevktir

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, genç işsizliğin yüzde 43,5’i ve yoksulluk sınırının ise 8,500 lirayı aştığı ülke şartlarında düzenlediği yandaş iftar programında gençlere öğüt vererek “fakir fukara sofrasında olmaktan geri durmayın, başka bir zevktir” dedi.

Erdoğan, “Elbette bulduğumuz her fırsatta torunlarımızla çocuklarımızla iftar yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz ama ben yine de sizlere özel olarak şu tavsiyemi yapıyorum aman hem ailenizle birlikte iftar yapmaktan ama bunun yanında da fakir fukara sofrasında olmaktan da bence geri durmayın. Hele hele okuldaki arkadaşlarınızla tabi şimdi bu Korona hep önü kesiyor ama onlarla iftar yapmak da bir başka zevktir. Ondan da ayrı kalmayın derim” ifadelerini kullandı.

“17 Mayıs’tan başlayacak normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız”

Erdoğan tam kapanma ve salgın şartları hakkında ise, “Normale kısa sürede döneceğimize inanıyorum. Sosyal yaşam konusunda hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Tedbirlere uyarsak normal hayat yakın

“17 Mayıs’ta başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışı ile ilgili süreçte yer alacak. Salgının şüphesiz ki inişli çıkışlı seyri bu tür konularda çok önceden kesin tarihler vermemize mâni oluyor. Bakınız şu anda ciddi manada vefat sayısında düşüş var. Tabii bu aldığımız tedbirlerin netice vermeye başladığını gösteriyor. Fakat gerektiğinde şartları zorlamam pahasına sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz.” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir