Manşet Sendikalar Uncategorized

KESK’in açıklamasını polis engellemek istedi.

*Manşet fotoğrafı: Videodan

İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen KESK üyesi emekçilerin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapmak istediği açıklama engellemek istedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK), “Çalışma hakkımı, işimi istiyorum” talebiyle İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüşe polis müdahale etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde açıklama yapmak isteyen KESK üye ve yöneticilerine polis izin vermedi.  Polis, İstanbul’dan gelen heyeti karşılamak üzere bakanlık önünde bekleyen üyelere ise müdahale etti.

Fotoğraf: BES Genel Merkezi

Müdahalenin ardından açıklama yapan KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, “Muhatabımız olan Çalışma Bakanlığı önüne gitmemiz Ankara’da bir kez daha engellendi. Binlerce kişi bir gecede sadece kanaatlere dayanarak, iftiralarla hiçbir somut delil olmadan ihraç edildi.  Masumiyet karinesi ve savunma hakkı çiğnenerek insanlar işinden edildi. Yetmedi, emekçileri işsiz, aşsız bıraktılar. Keyfi olarak hukuku çiğnedile

“İnsan Hakları Eylem Planı”na da değinen Gezen, şunları söyledi: “Yürüyüşümüz aynı zamanda en temel insan hak ve özgürlükleri içindir. Milletvekilliklerin keyfi, hukuksuz bir şekilde düşürülmesi karşıdır. Parti kapatma davalarına karşıdır. Gerici tarikat yapılarına bu ülkenin kamu kurum ve kuruluşlarının peşkeş çekilmesine karşıdır. Aynı zamanda emekten yana laik, demokratik, barış içinde bir arada yaşadığımız bir cumhuriyet yürüyüşüdür.”

yürüyüş süren gerginlikle tamamlandı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir