Ana Sayfa Haberler Meriç Eyüboğlu: Yasak yok, Taksim’de buluşuyoruz

Meriç Eyüboğlu: Yasak yok, Taksim’de buluşuyoruz

0
Meriç Eyüboğlu: Yasak yok, Taksim’de buluşuyoruz

İstanbul Valiliği’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim ve İstiklal Caddesi’ne çıkan yolları trafiğe kapatmasını feminist avukat Meriç Eyüboğlu bianet’e değerlendirdi.

Hiçbir yasaklamanın söz konusu olmadığını belirten Eyüboğlu, “Her zamanki adresimizde, Taksim’de buluşuyoruz” dedi.

TIKLAYIN – İstanbul’da Taksim’e çıkan yollar trafiğe kapatılacak

“3 yıldır 8 Mart sabahları böyle”

Meriç Eyüboğlu

İlk kez 2003’te başlayan Feminist Gece Yürüyüşü’nün ilk çağrı ve organizasyon ekibinde yer alan, 19. yaşına giren Feminist Gece Yürüyüşü’nün tamamında yer alan feminist Meriç Eyüboğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Son üç yıldır 8 Mart sabahlarına böyle başlıyoruz. Feminist gece yürüyüşüne kadınların gelmesini, katılmasını önlemek için yollar saatlerce önce trafiğe kapatılıyor, toplu taşıma seferleri iptal ediliyor, ilerleyen saatlerde İstiklal Caddesine yaya trafiği engelleniyor. 

“Dahası Feminist Gece Yürüyüşü ‘yasak’lanmış gibi haberler yaptırılıyor. Hayır bir yasaklama söz konusu değil, açıkçası önümüzde hiçbir şeyin durması da mümkün değil.

“18.30’da Sıraselviler’deyiz”

“Tüm badirelere rağmen 19. kez Feminist Gece Yürüyüşü için, her zamanki adresimizde, Taksim’de buluşuyoruz. 19 yıldır bu buluşmayı gerçekleştiren kadınları, bu engellerin durduramayacağını anlayamayanlara, bir şey demiyorum, selam gönderiyorum. 

“Bugün saat 18.30’da Sıraselviler’de geçen yılki noktada buluşuyoruz.”

bia

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here